Yaşam

Ünlü şeflerden geleceğin şeflerine eğitim

‘Kocaeli Gastro Genç’ yarışında dereceye giren öğrencileri ünlü şefler yetiştirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Antikkapı A.Ş. öncülüğünde, Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle düzenlenen ‘Kocaeli Gastro Genç’ yarışında dereceye giren genç şef adayları, bu yıl ilk kez düzenlenen, Türkiye’nin tanınmış şeflerinden eğitimler aldı.

6 ÖĞRENCİYE ATÖLYE EĞİTİMİ

Eğitime değerli bir temel oluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Kocaeli’de bir ilki gerçekleştirerek ‘Kocaeli Gastro Genç’ yarışını düzenledi. Antikkapı A.Ş. Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle genç şef adayları, hazırladıkları yemeklerle heyetten en yüksek puanı almak için var gücüyle çalıştı. 10 okuldan 20 öğrencinin katıldığı yarışta dereceye giren 6 öğrenci atölye eğitimi kazandı.

GASTRO ARENA

Bu yıl ilki düzenlenen Gastro Genç Kocaeli Meslek Liseleri Aşçılık Yarışmasında ana yemek ve tatlı kategorilerinde dereceye giren öğrenciler, İstanbul Bakırköy’de bulunan MYK Gastro Arena’da ünlü şef Mehmet Yalçınkaya’dan eğitim aldı.

ÜNLÜ ŞEFLERDEN 4 SAATLİK EĞİTİM

Atölye eğitiminde Karamürsel MTAL’den Efecan Özgenç, Gebze Çolakoğlu MTAL’den Yağmur Kaya, Nuh Çimento MTAL’den Irmak Uğurlu, Çayırova Yapı Kredi MTAL’den İkbal Erdağ, Gölcük AKV MTAL’den Aslıİlk ve Gebze Muallimköy MTAL’den Hilal Parıltı Genç 4- Dana Tartar-Deniz Mahsüllü Risotto-Taze Vanilyalı Creme Brulee üretimi için deneyimli şeflerden saatlik eğitim ve mutfakla ilgili ipuçları. Öğrenciler eğitimde öğrenirken keyifli vakit geçirdiler. Eğitim sonunda ünlü şef Mehmet Yalçınkaya ile tanışma fırsatı bulan öğrencilere katılım sertifikaları verildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu