Teknoloji

Kendinizi hazırlayın, Microsoft her an yeni Xbox oyun konsollarını duyurabilir

Microsoft’tan sızdırılan bilgilere göre teknoloji devi, Xbox Series X’e benzer ve Nintendo Switch veya Steam Deck’e benzer üst düzey bir oyun konsolu piyasaya sürecek. taşınabilir bir el oyun konsolu Gelişmekte olabilir. Üstelik bu iki oyun konsolunun 2026 yılı sonuna kadar piyasaya çıkmasını istiyor.

Geçtiğimiz günlerde Gear of War, Hellblade 2 ve Starfield gibi Microsoft’un Xbox’a özel oyunlarından bazıları yakın gelecekte piyasaya sürüldü. Sony’nin bunu PlayStation’da yayınlamayı planladığı Söylentiler vardı. Bu söylentiler, Xbox’a özel oyunların diğer platformlarda piyasaya sürülmesinden sonra pek çok kişinin Xbox’ı satın almaması nedeniyle Microsoft’un yakında konsol işinden çıkabileceği yönündeki endişeleri artırdı.

Ancak sızdırılan haberlere bakılırsa Microsoft’un yakın zamanda konsol pazarından ayrılmayı planladığı görülüyor. Windows Central’dan Jez Corden geçtiğimiz günlerde Microsoft’un birkaç yeni Xbox ürününün geliştirilmesine yeşil ışık yaktığını bildirdi; bu da Microsoft’un konsol pazarından yakın zamanda ayrılmayacağını gösteriyor.

Şirket resmi bir açıklama yapana kadar kesin bir şey söylemek mümkün değil ancak Microsoft’un dev oyun geliştirme tesisleriyle Sony Playstation ekosistemindeki oyunları baştan çıkaracağını ve onları cezbetmeye çalışacağını düşünmek çok da abartılı bir fikir değil. çeşitli yönlere sahip kendi ekosistemi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu