Haber

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzücüleri Altın Madalya Kazandı

Afyonkarahisar’da düzenlenen 11-12 yaş Bölge Yarışlarında Denizli Büyükşehir Belediyespor yüzücüleri farkını ortaya koydu. Sporcular İbrahim Burhan ve Mehmet Sarhanlı ise yarıştıkları diğer 4 kategoride de altın madalya kazandı.

Denizli yüzücüleri sezona hızlı girdi. Denizli Büyükşehir Belediyespor çatısı altında önceki sezona damgasını vuran yüzücüler, yeni sezonun ilk resmi müsabakalarında Afyonkarahisar’da yüzdü. 04-05 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen 11-12 Yaş Bölge Yarışlarında farklı kategorilerde müsabakalar gerçekleştirildi.

Denizli’den 28 sporcunun katıldığı Afyon’daki yarışlarda sporcular en iyi sonucu almak için vuruş yaptı. 12 yaş kategorisinde İbrahim Burhan 50m, 100m, 200m kurbağalama ve 400m serbestte altın madalya kazandı. 11 yaş kategorisinde ise 50m, 100m, 200m ve 400m sırtüstü yarışlarında Mehmet Sarhanlı altın madalya kazandı. Takım müsabakalarında 4*100 m Serbest Erkekler ve 4*100 m Serbest Karma branşlarında altın madalyalar Denizlili sporcuların oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, yüzmede performans sporcularına verilen altyapı çalışmalarına ve çabalara tanık olduklarını belirterek, sporcuların antrenörlerin oluşturduğu program doğrultusunda disiplinle çalıştıklarını ve sonuçta başarılarının beraberinde geldiğini söyledi. onlara. İlman, bölge müsabakalarında Denizli’yi temsil eden sporcu ve antrenörleri tebrik etti. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu