Haber

Çocuk İstismarı Davasında 14 Kişi Tutuklandı: 2 Sanık Serbest

Zonguldak’ta 14 ve 16 yaşlarındaki 2 erkek çocuğu fuhuşa teşvik ettikleri ve cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla 14 kişi tutuklandı. İlk duruşmada tutuklu 2 sanığın adli kontrolle tahliyesine karar verildi.

2 kız çocuğunun fuhuşa teşvik edilerek cinsel istismara maruz bırakıldığı iddia edildi.

Fuhuşa teşvik ettikleri ve 14 ve 16 yaşlarındaki 2 çocuğa cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla tutuklanan iki sanık tahliye edildi.

Zonguldak’ta geçen yıl nisan ayında düzenlenen operasyonda, 14 ve 16 yaşlarındaki 2 kız çocuğunu fuhuşa teşvik ettikleri ve cinsel istismara maruz bıraktıkları iddiasıyla 14 kişi tutuklanmıştı.

Mahkeme eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi

Fuhuşa tahrik, arabuluculuk ve küçük yaşta çocuklara cinsel istismar suçlarından 14’ü tutuklu 24 sanığın yargılanmasına Pazartesi günü Zonguldak 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

40 saatten fazla süren ilk duruşmada sanıklar, istismara uğrayan çocuklar ve tanıkların sözleri dinlendi. 4. günün sonunda mahkeme tutuklu 2 sanığın adli kontrolle tahliyesine karar verdi.

Diğer 12 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi. Mahkeme heyeti eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

ibradiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu