Haber

Antikkapı’dan çadırkente kalıcı mutfak

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntının ardından yaraları sarmaya devam ediyor.

Büyükşehir iştiraklerinden Antikkapı A.Ş.’nin gıda ve ekmek tırını depremin ardından kısa sürede Kahramanmaraş’ta konuşlandıran Büyükşehir, Hatay’ın Defne ilçesinde kurduğu afet çadırında sıcak yemek servisi yapmaya başladı. Zelzele bölgesinde yüz binlerce kişiye sıcak yemek, ekmek, çorba ve su sunan Antikkapı, Büyükşehir’in oluşturduğu çadırkentin yanında Defne’de kalıcı bir mutfak kurdu. Prefabrik mutfakta her gün 3 çeşit 10 bin sıcak yemek, 5 bin kişilik kahvaltı servisi yapılacak.

10 BİN SICAK ÖĞÜN, 5 BİN KAHVALTI

Depremin ardından tüm birim ve iştirakleriyle bölgeye ulaşan ve arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra deprem sonrası yaraları sarmaya devam eden Büyükşehir, Hatay Defne’de çadırkent kurdu. Bölgede afetzedelere sıcak yemek ve çorba ikramı yapan Antikkapı, kalıcı mutfağını çadırkentin yanına kurdu.

575 metrekare alana kurulu sabit mutfakta her gün 3 çeşit olmak üzere 10 bin sıcak yemek, 5 bin kahvaltı veriliyor. Ayrıca termobox ile yiyeceklerin üç noktaya taşındığı kalıcı mutfakta 5 aşçı ve 10 işçi görev başında.

safranbolu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu